Sondy dotykowe BLUM stosuje się do szybkiego i automatycznego dotykowego ustawiania narzędzi oraz detekcji złamania narzędzia.Sondy dotykowe do narzędzi przeznaczone specjalnie do trudnych warunków w obrabiarkach stanowią efektywne rozwiązanie pozwalające na zwiększenie dokładności detali i wydajności produkcji.

Korzyści:

  • Bardzo duża oszczędność czasu dzięki pomiarom automatycznym
  • Brak błędów przez ręczne ustawianie narzędzi z wymiarami krańcowymi
  • Brak błędów maszynowych i odpowiednich szkód następczych
  • Automatyczne obliczenie i korekta przesunięcia narzędzia
  • Automatyczna detekcja złamania narzędzia między cyklami obróbki
  • Brak uszkodzeń z powodu niewykrytego złamania narzędzia
  • Niezawodny pomiar dotykowy również przy użyciu chłodziwa
  • Umożliwienie produkcji przy niewielkim udziale personelu
  • Realizacja zamkniętych łańcuchów procesów

Seria ZX-Speed – niezawodne sondy narzędziowe do wielu typów maszyn

Ekonomiczne rozwiązania do ustawiania długości i promienia narzędzi oraz do kontroli pęknięcia narzędzia.
Precyzyjne i niezawodne pomiary dzięki najnowocześniejszej technologii mechanizmów pomiarowych z optoelektronicznie generowanym sygnałem.

Z-Nano

Z-Pico

Seria Z-Nano – niezawodne wykrywanie złamania narzędzia i unikanie szkód następczych Sondy narzędziowe Z-Pico – pomiar i kontrola najmniejszych narzędzi do 2 m/min
Ekonomiczne rozwiązania z zakresu detekcji złamania narzędzia i pomiaru długości narzędzia w centrach obróbczych CNC. Niezrównanie szybkie i precyzyjne pomiary w najbardziej niesprzyjających warunkach produkcji dzięki nowoczesnemu mechanizmowi pomiarowemu z systemem liniowym i optoelektronicznym generowaniem sygnałów pomiarowych. Sonda pomiarowa połączona kablem do detekcji złamania wiertła i pomiaru długości narzędzia w małych centrach obróbczych. Niezrównanie szybki i precyzyjny pomiar mikronarzędzi w najbardziej niesprzyjających warunkach produkcji dzięki nowoczesnemu mechanizmowi pomiarowemu z systemem liniowym i optoelektronicznie generowanym sygnałem pomiarowym.

TC53-20 | TC63-20

TC76

Sondy dotykowe TC53-20 | TC63-20 – pomiar i kontrolna narzędzi tokarskich w trakcie procesu Sondy dotykowe TC76 – idealne sondy do pomiaru narzędzi w tokarkach
Specjalne sondy dotykowe narzędzi do tokarek i centrów tokarsko-frezarskich umożliwiające dostosowanie do indywidualnych zadań klientów. Precyzyjne ustawianie i kontrola narzędzi za pomocą innowacyjnego mechanizmu pomiarowego shark360 z płaskimi zębami oraz optoelektronicznie generowanym sygnałem. Sonda dotykowa z połączeniem kablowym do wszechstronnych zastosowań do pomiaru narzędzi i detali w warunkach intensywnej produkcji. Precyzyjne i szybkie pomiary za pomocą innowacyjnego mechanizmu pomiarowego shark360 z płaskimi zębami z optoelektronicznie generowanym sygnałem.